28 травня – 3 червня втретє в Україні відбудеться “Тиждень Довіри”. Цього разу кампанія відбудеться у Сімферополі. Вперше громадянська кампанія відбулась у 2010 році, коли до України прибув з візитом Раджмохан Ґанді, онук Махатми Ґанді, лідера ненасильницького спротиву. Ця подія започаткувала традицію щорічного проведення “Тижня Довіри” в Україні.
Мета кампанії
Ініціювати широкий діалог всередині України щодо зміцнення довіри між різними прошарками суспільства задля сталого розвитку країни.
Заходи у межах “Тижня Довіри” у Сімферополі
- 28 травня, у понеділок – Відкриття “Тижня Довіри”. Презентація діяльності міжнародних громадських організацій “Ініціативи Змін”/ Initiatives of Change и “Основи Свободи” / Foundations for Freedom, на яку запрошені місцеві журналісти, представники громадських організацій, місцеве самоврядування та представники органів влади.
Відкриття відбудеться у інформаційному прес-центрі. Заплановано телеміст з професором Раджмоханом Ґанді та Омнією Марзук, Президентом “Ініціатив змін”, які стануть головними гостями зустрічі, поділяться своїми знаннями щодо шляхів та способів побудови довіри у багатонаціональному суспільстві, що цінне для Криму.
- 29 травня, у вівторок – Круглий стіл на тему: “Імідж Криму через його багатонаціональний колорит. Шляхи побудови довіри”. Представники національних громад, вчені та Республіканський комітет з міжнаціональних відносин поділяться фактами та думками про теперішній стан, подадуть пропозиції органам влади щодо способів поліпшення взаємин між представниками різних національностей.
- 30 травня, у середу – Дискусія серед молоді, ініційована громадським об’єднанням ЧЕСНО. Цей рух напрацював чинники оцінки чесності влади: відсутність фактів порушень прав та свобод людини; дотримання політичної позиції згідно з волевиявленням виборців; непричетність до корупційних дій. Основними цінностями руху є Відкритість. Незалежність. Довіра. Терпимість та толерантність. Прозорість.
- 31 травня, у четвер – Круглий стіл. “Довіра до влади – основа розвитку громадянського суспільства у Криму”. Представники громадських організацій поділяться досвідом взаємодії з владою. Представники Ради Міністрів у свою чергу презентують досвід комунікації з громадськими об’єднаннями. Запланована дискусія та обговорення потрібних інструментів для розвитку громадянського суспільства, підвищення довіри до владних інституцій у суспільстві.
- 1 червня, у п’ятницю – Кінопоказ художнього фільму Щасливого Різдва (Joyeux No?l), обговорення серед учасників зустрічі.
- 2 червня, у суботу, та 3 червня, у неділю – Тренінг щодо побудови довіри за участі представників молоді різних національностей.
Чому саме “Тиждень довіри”?
Криза довіри, яка існує в Україні, заважає жити і розвиватися всім верствам українського суспільства. Вона множить підозри серед населення, влади і бізнесу, призводить до загострення наявних і появи штучних протиріч…
Як ініціатори кампанії ми розуміємо, що простого і універсального рецепту для побудови в Україні суспільства, заснованого на повній взаємній довірі, сьогодні немає. Ми переконані, що повернення довіри – довга, кропітка і важка праця. Цей шлях проходили інші країни, зокрема Індія та Великобританія. Україні теж пора зробити цей вибір – піти шляхом побудови довіри. Саме тому і з’явилась ініціатива проведення “Тижня довіри” в Україні.
Довідка: Раджмохан Ґанді – онук Мохандаса Карамчанд “Махатми” Ґанді, одного з керівників та ідеологів національно-визвольного руху Індії, чия філософія ненасилля вплинула на розвиток національних і світового рухів прихильників мирних реформ. Продовжуючи справу Махатми, професор, письменник, колишній член парламенту Індії Раджмохан Ґанді понад 50 років бере участь в ініціативах, спрямованих на побудову довіри, миру, демократії у світі, боротьбу з корупцією та нерівністю. Раніше очолював Міжнародну організацію “Ініціативи Змін”.
Організатор кампанії: Молодіжна ініціатива “Клуб Молодих Лідерів” у партнерстві з Міжнародною громадською організацією “Основи Свободи”.
Контакти:
Юлія Кривошеїна
тел.: +380999140170
e-mail: i.krivosheina@gmail.com